Výcvik JSDH Zalužany v polygonu

Výcvik JSDH Zalužany v polygonu.

 

     V sobotu 13.2.2010 se uskutečnil výcvik JSDH Zalužany ve výcvikovém polygonu HZS Příbram se zaměřením na dýchací techniku a pohyb v neznámém prostředí.

     Výcvikový polygon simuluje situace které vznikají při zásahu.Jedná se o neznámé a zakouřené prostředí,minimální viditelnost a různé překážky ve stísněných prostorách polygonu .To vše je ideální pro hasiče-nositele dýchací techniky.

     Důraz byl kladen především na schopnost orientace,psychiku a na schopnost udržet skupinu nerozdělenou i v takovýchto podmínkách.Skupiny vyráželi tříčlenné a cestou na ně čekala tma,postupovali po kolenou a v některých místech bylo nutné se i plazit a vzájemně si pomáhat.

     Výcvik v těchto podmínkách je pro činnost hasičů přínosný a nepostradatelný,jak po stránce znalosti používání dýchacích přístrojů,tak po stránce přivykání si na určité situace jako je neznámí prostor,hrozící pád nebo tma.

 

                                                               Velitel družstva  František Hájek

04/08/10 11:58
sdhzaluzany
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one