U Kozárovic hořel les.....

V neděli 18. března 2012 po 16 hodině vyjela jednotka příbramských profesionálních hasičů k požáru lesa v obci Kozárovice - Vystrkov. Současně s jednotkou ze stanice Příbram byli na místo vyslání i dobrovolní hasiči ze Zalužan a Kozárovic.
" Po průzkumu velitel zásahu povolal na místo prostřednictvím operačního střediska další JSDH obcí Bohostice a Milín. V konečném součtu bylo na likvidaci požáru použito celkem sedm automobilových cisteren CAS " uvedl pro portál pribram.cz vyšetřovatel příbramských hasičů Pavel Šusola.

Hasiči kromě požáru bojovali i s těžko přístupným terénem, který ztěžoval pohyb požární techniky a tím i dopravu vody na požářiště. S požárem na ploše 15 hektarů bojovali hasiči více jak 7 hodin.

"Jednotka z obce Kozárovice byla ponechána na míste do druhého dne, aby hlidala požářiště, zda nedochází k opětovnému hoření" uvedl Šusola. Škoda byla odhadnuta na 150 000 Kč a uchráněné hodnoty na jeden milion korun. Důvody vzniku požáru se vyšetřují.

Foto ze zásahu zde

foto: HZS Příbram, SDH Zalužany, zdroj: portál příbram.cz