Mladí Hasiči

Kolektiv mladých hasičů
Pavel Hájek st. a Tomáš Pechar se rozhodli, že v roce 2011 založí kolektiv MH v našem sboru.
 Hlavním důvodem vzniku tohoto zájmového kolektivu dětí a zároveň členů SDH je nutnost odtrhnout děti od počítačů a volnočasové nečinnosti a přivést je do kolektivu, který  ve své činnosti zkloubí - disciplínu, fyzickou a duševní odolnost, socializaci ve skupině aj. a to vše je založeno na dobrovolnosti a vlastní vůli dětí.

Vedoucí kolektivu procházejí pravidelným školením, kde získají potřebnou odbornost pro práci s dětmi                   ( pedagogické minimum, zákl. psychologie, první pomoc, a  potřebné znalosti pro trénik MH v  hasičských činnostech).

Náš kolektiv se jak v minulosti, tak nyní účastní všech kol hry  Plamen, která tvoří základní koncepční pilíř pro efektivní přípravu mladých hasičů. Nyní máme v rámci kolektivu dvě soutěžní družstva - mladší a starší družstvo.
Schůzky a trénink se koná pravidelně minimálně 1x týdně, celý kalendářní rok, zpravidla v neděli po obědě.
Hra Plamen je pak pořádána během školního roku.
Do našeho kolektivu se mohou přihlásit děti od 6let, které nastoupily školní docházku až do 14let věku. Mladší děti se mohou účastnit schůzek v doprovodu rodičů.
Členové MH
Fára Matěj