Dne 4.4.09 byl organizován kurz "Základy zdravotních znalostí" pro členy výjezdové jednotky. Proškolena byly zejména témata: úvod do anatomie a fyziologie, kontrola životních funkcí, zachranující život neodkladná resuscitace,

zvládání masivního krvácení, popáleniny, poranění páteře, zlomeniny a pohmoždění, akutní příhody, specifika první pomoci v požární ochraně a dopravní nehody.Všechna témata byla doplněna praktickou ukázkou a to pomocí modelových situací. Dále bylo také použito video k doplnění probírané látky. Kurz byl členy přijat velmi pozitivně, na veškeré dotazy bylo školícím odpovězeno. Personálně školení zabezpečovala pí.Růžičková DiS která pracuje na ZZS Příbram a má tak bohaté zkušenosti v této oblasti.

František Hájek

04/29/09 08:19